Bierzmowanie

Przygotowanie do bierzmowania ma na celu pogłębienie wiary młodego człowieka i zachętę do zaangażowania się w życie Kościoła. W przygotowaniu do sakramentu bierzmowania uczestniczy młodzież klas pierwszych licealnych, przy czym dotyczy to tych osób, które mieszkają na terenie naszej parafii. Osoby, które przy regularnie uczestniczą w niedzielnej Mszy w Aninie i są związane z naszą wspólnotą parafialną, a należą do innych parafii, powinny zgłosić się do parafii zamieszkania i otrzymać zgodę na przygotowanie do sakramentu w innej parafii.

UWAGA!!!
Młodzież klas pierwszych licealnych, która rozpocznie przygotowanie, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w niedzielę 4.10.2020. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej, bezpośrednio po Mszy wieczornej.

Podstawowe elementy przygotowania do tego sakramentu to udział w szkolnych lekcjach religii, systematyczna (comiesięczna) spowiedź oraz regularna (cotygodniowa) obecność na Eucharystii.

Ponadto młodzież obowiązują w ciągu roku następujące praktyki religijne:

• spowiedź w październiku
  • nabożeństwo różańcowe
  • spowiedź w listopadzie
  • roraty
  • spowiedź w grudniu
  • rekolekcje adwentowe (poniedziałek)
  • rekolekcje adwentowe (wtorek)
  • wizyta kolędowa
  • spowiedź w styczniu
  • spowiedź w lutym
  • Środa Popielcowa