Ks. Proboszcz

Ks. kan. Marek Doszko. Urodził się w Warszawie 23.10.1955 r. W 1975 r. ukończył Technikum Łączności, następnie w 1981 r. uzyskał tytuł magistra w zakresie liturgiki na Papieskim Wydziale Teologicznym Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, w tym samym roku otrzymał święcenia kapłańskie. W latach 1987–88 odbył studium misyjne w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, a w latach 1996–97 Studia Biblii i Duchowości w Jerozolimie. Od 2000 r. jest doktorantem na Wydziale Religioznawstwa UJ.

Służba kapłańska:

• w latach 1981–87 wikariusz  parafii: Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, św. Jadwigi w Milanówku, Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie–Grochowie,
  • w latach 1988–96 pobyt na misjach w Papui–Nowej Gwinei Archidiecezja Mount Hagen–WHP
  • po powrocie do kraju proboszcz parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Błotach (1997-1999)
  • proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie–Falenicy (1999-2006)
  • proboszcz parafii świętego Stanisława w Siennicy (2006-2008)
  • wykładowca religiologii i antropologii kulturowej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko–Praskiej (2000-2012)
  •  proboszcz parafii w Aninie i Dziekan Dekanatu Anińskiego (od 7 grudnia 2008 roku)

Jest autorem szeregu sprawozdań z zakresu biblistyki i religioznawstwa („Studia Judaica”), szkicu o kulturze i chrześcijaństwie „Yumi yet, yumi sios” („My, górale Jiwaka, jesteśmy Kościołem”). Od 2003 roku członek  Klubu Motocyklowego „Moto Guzzi”. 24 grudnia 2009 mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej. Odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu — posiada tytuł kanonika honorowego Diecezji Warszawsko–Praskiej.

Ks. Wikariusz

Ks. dr Paweł Cieślik, ur. 6 lutego 1981 r. Pochodzi z parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej (diecezja siedlecka). Otrzymał święcenia kapłańskie 3 czerwca 2006 roku z rąk abpa Sławoja Leszka Głódzia. Doktor nauk teologicznych w zakresie liturgiki na UKSW (2011). Wykładowca liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko – Praskiej w Warszawie – Tarchominie. Członek Zespołu ds. Formacji Kapłanów Najmłodszych.  Pracował jako wikariusz w parafiach: bł. I. Kłopotowskiego w Otwocku, Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie i św. Apostołów Jana i Pawła na Gocławiu. Od sierpnia 2016 roku jest wikariuszem w Aninie. Kontakt: xpc2006@gmail.com

Księża rezydenci

ks. dr Mariusz Wedziuk – kapłan diecezji warszawsko-praskiej, doktor nauk teologicznych w zakresie teologii środków społecznego przekazu, dyrektor programowy Radia Warszawa 106,2 fm oraz wykładowca medioznawstwa w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej. W parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie jest rezydentem od lipca 2008 roku.

Ks. Kazimierz Zoch-Chrabołowski – urodził się 22 marca 1944 w Hajnówce, mgr teologii na ATK (katechetyka), wyświęcony 1 czerwca 1969 przez kard. Stefana Wyszyńskiego, wikariusz: Błędów, Postoliska, Wniebowzięcia NMP w Warszawie – Zerznie, Św. Zygmunta w Warszawie – Bielanach, Św. Michała w Warszawie – Mokotowie i rektor kaplicy Niepolanego Poczęcia NMP w Warszawie – Królikarni, prefekt Liceum Św. Augustyna w Warszawie (1981 – 1982), proboszcz: Urle, Św. Jadwigi w Warszawie – Pelcowiźnie, Św. Marii Magdaleny w Warszawie – Ugorach, Wielgolas. Od  2009 rezydent w parafii w Aninie i kapelan szpitala kardiologicznego w Aninie