Kaplica adoracji

1 czerwca 2017 roku nasza parafia przeżywała radosny jubileusz 75-lecia swego istnienia. Trwałą pamiątką tego jubileuszu jest z całą pewnością kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Od tej pory istnieje możliwość codziennej adoracji: od poniedziałku do soboty, w godzinach 8.30-17.45.

Kaplica powstała w okresie budowy kościoła dzięki staraniom księdza Wiesława Kalisiaka – ówczesnego proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Przez wiele lat kaplica służyła jako miejsce spotkań grup parafialnych, a ponadto okazjonalnie odprawiano tam Eucharystię. W tym czasie niektórzy parafianie marzyli o tym, aby pojawiła się praktyka stałej adoracji, właśnie w tym miejscu. Tym marzeniem, jak wiemy dziś, towarzyszyła również modlitwa w tej intencji.

Do wspomnianego pomysłu wierni powrócili w okresie przygotowania do parafialnego jubileuszu. Do Księdza Proboszcza Marka Doszko zwrócili się z taką propozycją przedstawiciele Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Prośba została przyjęta i tym samym ksiądz proboszcz rozpoczął adaptację kaplicy, aby mogła odbywać się w niej stała adoracja.

1 czerwca 2017 roku abp Henryk Hoser poświęcił nowe tabernakulum i od tego dnia wierni z naszej parafii (i nie tylko) mają możliwość trwać u stóp Chrystusa Eucharystycznego.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do adoracji. Jezus czeka na Ciebie i patrzy na każdego z nas z ogromną miłością. Istotą adoracji nie jest to, aby wiele myśleć, tylko aby bardzo kochać. Zatem przyjdź!

w dni powszednie od 8.30 do 17.45
w dolnej kaplicy

Wejście do kaplicy adoracji znajduje się po prawej stronie kościoła (od strony parkingu).