Kościół

7.10.2006 roku Ksiądz Proboszcz obchodził  Jubileusz XXX-lecia posługi kapłańskiej w Aninie. Bp Stanisław Kędziora odprawił uroczystą Mszę św. Do koncelebry zaproszeni zostali kapłani z dekanatu anińskiego i ci, którzy od 1976 r. pracowali w naszej parafii.

24 października 2006 r. do domu Pana odszedł  Ksiądz Proboszcz Wiesław Kalisiak. Ciało zostało złożone, zgodnie z wolą Zmarłego, przy kościele w Aninie.

Z dniem 3 grudnia 2006 r. Ksiądz Prałat Stanisław Markowski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Wincentego a Paulo w Warszawie i Dyrektor Cmentarza Bródzieńskiego,  zostaje mianowany proboszczem parafii M.B. Królowej Polski  i dziekanem dekanatu Anińskiego.

Dnia 3 maja 2008 r. w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski (odpust parafialny)  Ks. Proboszcz Stanisław Markowski dokonał poświęcenia ołtarza Matki Bożej w bocznej kaplicy.

16 maja 2008 r. z inicjatywy ks. Proboszcza  zainstalowano 3 nowe żyrandole

Wrzesień/listopad  2008 malowanie wnętrza kościoła

30 listopada 2008 r.  Ks. Proboszcz Stanisław Markowski,  po 2 latach pracy w naszej parafii, został mianowany ekonomem Diecezji Warszawsko-Praskiej.

7 grudnia 2008 r. ks. kan Marek Doszko zostaje Proboszczem parafii MBKP i Dziekanem Dekanatu Anińskiego.

W dn. 16-19 marca 2009 r. w naszym kościele zostało zainstalowane nowe nagłośnienie.

4 października 2009 r. , w dzień św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, poświęcono figurę patrona, która została umieszczona na kamiennym cokole w ogrodzie parafialnym.

13 czerwca 2010 r. Ks. Bp.. Stanisław Kędziora poświęcił kamień bł. ks. Jerzego Popiełuszki, wikariusza anińskiego w latach 1975-1978. Inicjatywie parafian przewodzili p. Kraus i p. Nowacki.

Z inicjatywy Parafian, w roku jubileuszu 100-lecia Anina, dn. 27 listopada 2010 r. odbyło się uroczyste poświecenie pamiątkowej tablicy o. Placyda Galińskiego OSB, Opata Tynieckiego, który w latach 1977-1998, będąc rezydentem, służył Aninowi jako kaznodzieja i spowiednik. Z Bożą pomocą i dzięki ludzkiej łaskawości dokonano generalnego remontu chodników wokół kościoła.

Układanie kostki brukowej – VI/VIII 2011