Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Palmowa
W liturgii Kościoła przeżywamy dziś Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. W ten sposób rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Do Spowiedzi Św. można przystąpić dziś, podczas każdej Mszy św., w Wielki Poniedziałek, W. Wtorek i W. Środę od godz. 6.30 do 8.30 i wieczorem od godz. 17.30. W Wielki Czwartek, W. Piątek Spowiedzi św. nie będzie. W Wielką Sobotę – Spowiedź św. od godz. 8.00 do 17.00
Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie, ponieważ od Wielkiego Czwartku kancelaria będzie nieczynna. W poniedziałek, wtorek i środę kancelaria będzie czynna w godz. 16.00-17.30.
Dziś przy kościele będzie można nabyć palmy, które od kilkunastu dni przygotowuje ekipa pań z naszej parafii. Już dziś dziękujemy za ich trud i poświęcenie.
Parafialny Caritas zbiera dziś żywność i dary pieniężne na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących z nasze parafii. Kosze wystawione są przy wejściach do Kościoła.
Dzieci, które wzięły na początku Wielkiego Postu skarbonki prosimy, aby przekazały je paniom z Parafialnego Zespołu Caritas.
Dziś zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.15.
Więcej o rozpoczynającym się Triduum Paschalnym [LINK]
Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca zapraszamy dziś na kolejny wykład Kursu Biblijnego – godz. 19.00 w sali katechetycznej. Tematem wykładu będzie apokryf; List Apostołów.
Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła. Sprzątanie rozpocznie się w poniedziałek o 9.00. Prosimy również o pomoc w przygotowywaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego – chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałek o 19.00.
Koła Różańcowe zapraszają wszystkich na różaniec w intencji kapłanów, w czwartek o 17.15.
Wielkanocne spotkanie ministrantów i Drużyny Świętej Rodziny oraz ich rodziców odbędzie się w sobotę po Wielkanocy, 27 kwietnia o godz. 9.30.
W Wielki Czwartek zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „modlitwa za kapłanów”. Akcja polega na modlitwie w intencji jednego nieznanego kapłana przez 30 dni. Wizytówkę z imieniem kapłana będzie można odebrać od ministrantów po zakończeniu Mszy Wieczerzy Pańskiej.
Ofiarami do puszki Dar Serca przygotowujemy dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.
W Wielki Piątek zapraszamy dzieci I-Komunijne wraz z dziadkami i babciami na adorację krzyża, w czasie której wnuki otrzymają znak naszego zbawienia. Dziadków i bacie prosimy o przyniesienie własnego krzyża z domu. Wielki Piątek godz. 18.00.
W Wielką Sobotę, kiedy będzie odbywało się święcenie pokarmów, wspólnoty działające w parafii podejmą akcję ewangelizacyjną, aby głębiej wejść w tajemnicę świąt paschalnych.
W Poniedziałek Wielkanocny mszy św. o godz. 7.00 nie będzie!
Dziś, w dniu 14 kwietnia (niedziela) odbędą się wybory do Rady Osiedla Anin. Punkt wyborczy znajduje się przy ul. Alpejskiej 16 w Liceum Ogólnokształcącym Nr XXVI (wejście od boiska). Głosowanie odbywa się od godz. 10 do 20. Głosować może każda pełnoletnia osoba, która w innych wyborach głosuje na terenie osiedla. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszych lokalnych wyborach.
Podczas ostatniej kwesty organowej (7 kwietnia) z ofiar do puszek i zakupu imiennych cegiełek uzyskaliśmy 8785 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom! Zachęcamy do dalszego wspomagania budowy anińskich organów poprzez wpłaty na konto bankowe lub bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii oraz przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na wyciekę do Popradu, Lewoczy i Hranownicy. Więcej informacji u p. Organisty i na stronie: organywaninie.pl
W Poniedziałek Wielkanocny po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Spotkanie z Piosenką Francuską. Gościć będziemy polonijny chór z Francji.
Zapraszamy na mityngi kobiecej grupy wsparcia ADZ dla osób w trudnych relacjach. Spotykamy się w domu parafialnym w poniedziałki od 19-ej do 21-ej. Pracujemy w oparciu o metodę 12 kroków oraz metodę „Porozumienie Bez Przemocy”. Uczestnictwo jest anonimowe i bezpłatne. KONTAKT: tel. 793 555 763 , 501 289 869, e-mail: przystan-m@gmail.com, strona: www.przystan-m.com
WIELKI CZWARTEK:
Msza Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana przez wszystkich kapłanów o godz.18.00. Po Mszy św. czuwanie do godz. 22.00 w miejscu przechowania Najświętszego Sakramentu (tzw. ciemnicy), które w tym roku będzie w dolnej kaplicy – Kaplicy Adoracji.
WIELKI PIĄTEK:
Schola młodzieżowa zaprasza na jutrznię o godz. 7.30. W ten dzień obowiązuje post ścisły, który może być przedłużany – zgodnie z zachętą Kościoła – przez cały dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i miejsc świętych. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która trwa przez 9 dni. Na nowennę zapraszamy o godz. 15.00. Bezpośrednio po nowennie Drużyna Świętej Rodziny prowadzi Adorację Krzyża. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
WIELKA SOBOTA:
Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa. Tego dnia Kościół powstrzymuje się od sprawowania ofiary Mszy świętej, dlatego jedyną liturgią jest Liturgia Godzin. Schola młodzieżowa zaprasza na jutrznię o godz. 7.30. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 8.00 do 17.00. Tego dnia będzie można otrzymać wodę święconą od ministrantów, a zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:
Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Jest to najważniejsza liturgia w ciągu roku, która rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Wigilii Paschalnej rozpoczyna się poświęceniem ognia na patio. W trakcie liturgii odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego przynosimy ze sobą świece. Ta noc przypomina nam ostatnią noc niewoli egipskiej Narodu Wybranego. Pascha, noc przejścia Boga pośród swego ludu. Jest to ta sama noc, w której Chrystus przeszedł ze śmierci do życia. Uczestniczymy kolejno w obrzędach: poświęcenia ognia i świecy paschalnej, liturgii Słowa Bożego, poświęcenia wody chrzcielnej, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz w liturgii Eucharystycznej. Usłyszymy starożytny śpiew orędzia paschalnego, które w uniesieniu poetyckim wielbi Chrystusa – Światłość Świata. W tę noc Kościół karmi nas obficie Słowem Bożym. Daje w ten sposób okazję do rozważania wielkości Boga, który stworzył świat i uczynił człowieka obdarzając go wolnością i rozumem. Usłyszymy wreszcie, że przez chrzest zanurzyliśmy się w śmierć Chrystusa, aby się stać nowym stworzeniem.
WIELKANOC
Zgodnie z tradycją naszej parafii i warunkami miejscowymi Procesję rezurekcyjną odprawimy przed rozpoczęciem drugiej Mszy świętej Wielkanocnej – w niedzielę o godz. 6.00. Procesja ta jest aktem wiary ogłaszającym całemu światu radość ze Zmartwychwstania Chrystusa