Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 24.03.2024
W Liturgii Kościoła przeżywamy dziś Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. W ten sposób rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Do Spowiedzi Św. można przystąpić dziś, podczas każdej Mszy św., w Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę od godz. 6.50 do 8.30 i wieczorem od godz. 17.30. W Wielką Sobotę – Spowiedź św. od godz. 8.00 do 17.00. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek, oraz w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny spowiedzi św. nie będzie.
Dziś ostatni dzień nowenny w int. naszej Ojczyzny.
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Paniom z Kół Różańcowych za własnoręcznie przygotowane palemki i wsparcie funduszu odnowienia naszej świątyni.
Dziś, Parafialny Caritas zbiera żywność i dary pieniężne na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy i zachęcamy do wsparcia akcji charytatywnej.
Dziś, po raz ostatni w tym roku zapraszamy o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W Wielki Poniedziałek o godz. 19:00 zapraszamy chętne osoby do pomocy w budowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Szczegóły u Siostry Elżbiety.
Jako owoc rekolekcji pragniemy założyć grupę formacyjną Rycerstwa Niepokalanej (MI), do której zapraszamy osoby nienależące jeszcze do żadnej innej grupy modlitewnej. Spotkania z ks. Markiem Wodawskim będą się odbywały raz w miesiącu. Zapisy w zakrystii.
W Wielki Piątek o godz. 18:00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Św. wraz z dziadkami i babciami na Liturgię Męki Pańskiej. Po Adoracji Krzyża przez wiernych będzie poświęcenie krzyży, przyniesionych z domów przez dziadków i babcie, i uroczyste przekazanie wnukom znaku naszego zbawienia. Jeśli babcie i dziadkowie nie mogę przybyć, to zapraszamy rodziców
Dziewczęta, które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji rezurekcyjnej w poranek wielkanocny, prosimy o zapisanie się u s. Elżbiety lub s. Elizy. Płatki kwiatów do procesji można przynosić do zakrystii.
Spotkanie świąteczne dla członków Żywego Różańca odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny – 1 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.00
Schola „Solo Dio” zaprasza do śpiewania podczas Mszy o godz. 11:30. Próby odbywają się w niedziele o godz. 10:00.
Zachęcamy do korzystania z parafialnej strony internetowej aninparafia.pl (na stronie publikujemy m. in. aktualne ogłoszenia duszpasterskie) oraz profilu facebook.com/salve.regina.anin.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niech artykuły tam zawarte pomogą nam pogłębiać wiarę.
Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary „na tacę” . Istnieje możliwość przekazu bankowego na konto parafii w Aninie. Aktualny numer konta: Bank PKO BP nr 80 1020 1127 0000 1102 0239 7131.
WIELKI CZWARTEK:
Msza Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana przez wszystkich kapłanów o godz.18.00. Po Mszy św. czuwanie do godz. 22.00 w miejscu przechowania Najświętszego Sakramentu, tzw. Ciemnicy.
WIELKI PIĄTEK:
Chór parafialny zaprasza na Ciemną Jutrznię z Godziną Czytań o godz. 7.30. W ten dzień obowiązuje post ścisły, który może być przedłużany – zgodnie z zachętą Kościoła – przez cały dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i miejsc świętych. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która trwa przez 9 dni. Na nowennę zapraszamy o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii Adoracja Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
WIELKA SOBOTA:
Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa. Tego dnia Kościół powstrzymuje się od sprawowania ofiary Mszy świętej, dlatego jedyną liturgią jest Liturgia Godzin. Chór parafialny zaprasza na Ciemną Jutrznię z Godziną Czytań o godz. 7.30. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 8.00 do 17.00. Tego dnia będzie można otrzymać wodę święconą od ministrantów, a zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. Jest to najważniejsza liturgia w ciągu roku, która rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Wigilii Paschalnej rozpoczyna się poświęceniem ognia na patio. W trakcie liturgii odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego przynosimy ze sobą świece. Ta noc przypomina nam ostatnią noc niewoli egipskiej Narodu Wybranego. Pascha, noc przejścia Boga pośród swego ludu. Jest to ta sama noc, w której Chrystus przeszedł ze śmierci do życia. Uczestniczymy kolejno w obrzędach: poświęcenia ognia i świecy paschalnej, liturgii Słowa Bożego, poświęcenia wody chrzcielnej, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz Liturgii Eucharystycznej. Usłyszymy starożytny śpiew orędzia paschalnego, które w uniesieniu poetyckim wielbi Chrystusa – Światłość Świata. W tę noc Kościół karmi nas obficie Słowem Bożym. Daje w ten sposób okazję do rozważania wielkości Boga, który stworzył świat i uczynił człowieka obdarzając go wolnością i rozumem. Usłyszymy wreszcie, że przez chrzest zanurzyliśmy się w śmierć Chrystusa, aby się stać nowym stworzeniem.
WIELKANOC
Zgodnie z tradycją Procesję rezurekcyjną odprawimy przed rozpoczęciem drugiej Mszy świętej Wielkanocnej – w niedzielę o godz. 6.00. Procesja ta jest aktem wiary ogłaszającym całemu światu radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy dzieci, a szczególnie z Drużyny Świętej Rodziny, na Procesję do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie!
Przypominamy że w nocy z 30 na 31 marca jest zmiana czasu, śpimy o godzinę krócej.