Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela wielkanocna (Dobrego Pasterza), 11.05.2025
Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.
Dziś w naszej parafii odbywa się promocja książki pod tytułem „Biały ptak” napisanej przez s. Weronikę Popowską ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux. Autorka dzieli się doświadczeniami ze swojej wieloletniej pracy misyjnej w Rwandzie.
Dziś dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.30. Po Mszy św. będzie katecheza dla rodziców i wręczenie dzieciom Pisma Św. Nowego Testamentu.
Dziś po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
Zapraszamy na Nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 17.30. W Maju Różaniec prowadzony przez KŻR jest o godz. 17:00. 13 maja Nabożeństwo Fatimskie będzie także o godz. 17:00.
Do 15 maja, przed Mszą Świętą wieczorną, trwamy w modlitwie nowennowej do świętego Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o nawrócenie tych, którzy próbują niszczyć dobra duchowe i materialne naszego narodu, a także aby papież Leon XIV z odwagą głosił Ewangelię całemu światu.
W piątek Uroczystość Świętego Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny i Metropolii Warszawieskiej. W tym dniu nie ma postu. Już niedługo na stałe otrzymamy relikwie świętego Andrzeja do naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 7, 8 i 18
Schola „Solo Dio” zaprasza do śpiewania podczas Mszy o godz. 11:30. Próby odbywają się w niedziele o godz. 10:00.
W sobotę 17 maja planujemy dla DŚR, LSO i Solo Dio krótką przejażdżkę rowerową (9:30 – 12:00). Szczegóły u ks. Pawła.
Młodzież, która chciałaby uczestniczyć w XXVI Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę (24 maja 2025) prosimy o zapisanie się u p. Jacka – 507730623 lub p. Ewy – 735934941. Wyjazd jest dofinansowany.
Koło Żywego Różańca organizuje w dn. 7 czerwca (sobota) jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, na Ogólnopolski Zjazd Kół Różańcowych. Opiekunem duchowym pielgrzymki jest ks. Marek Wodawski. Zapisy u Zelatorki p. Zofii (792321726).
W niedzielę 18 maja, po Mszach o 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00, Oaza młodzieżowa RŚŻ zaprasza na kiermasz ciast. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
Najbliższe spotkanie Rycerstwa odbędzie się w sobotę 24 maja o g. 16.45.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Zapowiedzi przedmałżeńskie:
-Paweł Szydłowski – kawaler i Sandra Lampkowska – panna, oboje z parafii tutejszej.
-Marek Celiński – kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Stępień – panna z parafii św. Jadwigi na Żeraniu.
-Krzysztof Paweł Maj – w zw. cywilnym, i Natalia Agata Szawan – w zw. Cywilnym, oboje z parafii tutejszej.
Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary „na tacę” oraz dokonane przelewy bankowe. Nr konta: 80 1020 1127 0000 1102 0239 7131
Przeżywamy Rok Jubileuszowy, w którym możemy otrzymać wiele nadzwyczajnych łask. Na stronie Diecezji Warszawsko-Praskiej możemy znaleźć wszystkie informacje dotyczące tego wyjątkowego czasu. (diecezja.waw.pl)
Zarząd Dzielnicy Wawer oraz zespół organizatorów z Anina serdecznie zapraszają na XX Anińskie Spotkanie Przyjaciół Ks. Jana Twardowskiego ,,I zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz”. Odbędzie się ono 3 czerwca 2025 roku (wtorek) o godz. 17:00 przy ulicy Niemodlińskiej 36 w Warszawie-Aninie.