Kim jesteśmy?

Służba liturgiczna w naszej parafii obejmuje trzy gałęzie wiekowe. Najstarsi to lektorzy, którzy czytają słowo Boże podczas liturgii. Starsi ministranci (od VII klasy SP) przygotowują się do posługi lektora i uczestniczą w kursie lektorskim.

Informacje o kursie lektorskim umieszczane są na bieżąco na:

diecezja.waw.pl

Trzecią grupę stanowią ministranci młodsi i kandydaci – chłopcy w wieku 7-13 lat.

Kiedy się spotykamy?

Zbiórki lektorów odbywają się w I i III niedzielę miesiąca. Posługujemy podczas Eucharystii o godz. 18.00, a następnie odbywa się spotkanie w salce. Zbiórki młodszych i starszych ministrantów odbywają się w soboty o godz. 9.30. Spotkania prowadzi ekipa w następującym składzie:

Ks. Paweł Bąk – wikariusz, odpowiedzialny za formację służby liturgicznej w naszej parafii.

Piotr Broniatowski – szczęśliwy mąż i ojciec czwórki wspaniałych dzieci, od urodzenia związany z parafią w Aninie. Pedagog, nauczyciel, trener, animator czasu wolnego. Uwielbia sport, w wakacje spływy kajakowe i wędrówki górskie.

Wojciech Broniatowski – ministrant i lektor w parafii w Aninie od 1999 roku. Członek redakcji Salve Regina w latach 2009-2014, animator młodzieży, szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci

Łukasz Dobrowolski – ministrant i lektor w parafii od wielu lat, pasjonat służby liturgicznej, świetny opiekun dzieci, w stałym i bardzo dobrym kontakcie z rodzicami wszystkich ministrantów

Co robimy podczas zbiórek?

• Modlimy się.
  • Ćwiczymy posługi liturgiczne.
  • Poznajemy Pana Boga i prawdy wiary.
  • Przygotowujemy liturgię na ważne uroczystości.
  • Spędzamy czas we wspólnocie, zawierając trwałe przyjaźnie.
  • Gramy w ping-ponga i piłkarzyki.
  • Poznajemy nowe zabawy i dyscypliny sportowe (jeśli tylko pozwalają na to warunki – na parkingu przy kościele).
  • Wykonujemy ekstra zadania (sianko i woda święcona – ogrom pracy w błyskawicznym tempie).

Kto może zostać ministrantem?

Każdy! Służba Chrystusowi przy ołtarzu i przynależność do grona ministrantów to wspaniałą przygoda! O tym, jak wiele radości daje ministrantura mogą najlepiej powiedzieć sami chłopcy.

Chętnych zapraszamy!

Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł – xbakpawelanin@gmail.com

Jakie są zasady ministranta?

1. Ministrant kocha Boga i dla Jego chwały wzorowo spełnia swoje obowiązki.
  2. Ministrant służy Chrystusowi w ludziach.
  3. Ministrant zwalcza swoje wady i pracuje nad swoim charakterem.
  4. Ministrant rozwija w sobie życie Boże.
  5. Ministrant poznaje liturgię i żyje nią.
  6. Ministrant wznosi wszędzie prawdziwą radość.
  7. Ministrant przeżywa Boga w przyrodzie.
  8. Ministrant zdobywa kolegów w pracy i zabawie dla Chrystusa.
  9. Ministrant jest pilny i sumienny w nauce i pracy zawodowej.
  10. Ministrant modli się za Ojczyznę i służy jej rzetelną pracą.

Zdjęcia i filmy z poprzednich lat: