Caritas

Parafialny Caritas istnieje już prawie 30 lat. Prezesem jest pani Danuta Szczepaniak, zaś opiekunem duszpasterskim ks. Proboszcz Marek Doszko.

Zespół dyżuruje w I i III sobotę każdego m-ca od godz. 8.30 – 11.00 w budynku dawnego kina WRZOS. Z uwagi na brak powierzchni magazynowej Zespół nie przyjmuje mebli i sprzętu wielkogabarytowego. Dary takie jak: kurtki, bluzy, t-shirty, buty, bieliznę, art. gosp. domowego , pościel, ręczniki, koce , środki czystości (mydła, żele, płyny i proszki do prania) można przynosić w godzinach pracy Zespołu lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym 609 817 961.

Parafialny Caritas zajmuje się dystrybucją żywności z programu FEAD, organizacją zbiórek dla poszkodowanych w pożarze lub powodzi, współpracuje z placówkami oświatowymi, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Fundacją „Kromka Chleba” i innymi działającymi na terenie naszej gminy. Pomagamy rodzinom wielodzietnym, osobom starszym, bezdomnym, matkom samotnie wychowującym dzieci, migrantom i tym, którzy takiej pomocy potrzebują.

W lutym grupa organizuje spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego.
Przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy zbieramy żywność i dary pieniężne na paczki dla osób potrzebujących z naszej Parafii. Przygotowujemy też prezenty dla dzieci i upominki dla osób chorych, odwiedzanych przez księży w I piątki m-ca.
Od kilku lat czynnie włączamy się w organizację pikniku parafialnego.

Cieszymy się, że jako Parafialny Zespół Caritasu możemy nie tylko pomagać ludziom potrzebującym, wspierać ich czy rozwiązywać ich problemy, ale także uczyć się pokory, miłości i szacunku dla drugiego człowieka. Sami jednak nie podołalibyśmy takim zadaniom gdyby nie nasi parafianie i ludzie otwartych serc, na których zawsze i w każdej chwili możemy liczyć.

Danuta Szczepaniak
Prezes PZC

UWAGA !!!

We wrześniu 2023 r. Parafialny Zespół Caritas zakończył wydawanie żywności dla osób skierowanych z Ośrodka Pomocy Społecznej. Programem FEAD objętych było 59 osób i tyle też, zgodnie z przydziałem, odebrało produkty żywnościowe.