WYMAGANE DOKUMENTY DO ZAWARCIA ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIEGO:

• dowody osobiste narzeczonych
  • świadectwo chrztu z zaznaczeniem „do ślubu kościelnego” (ważne tylko 3 miesiące)
  • świadectwo bierzmowania
  • zaświadczenie o odbytych naukach przedmałżeńskich i spotkaniach w poradni rodzinnej
  • jeśli ślub jest konkordatowy, zaświadczenie z USC (ważne tylko 3 miesiące)
  • jeśli ślub ma odbyć się w naszej parafii, a obydwoje narzeczeni mieszkają w innych parafiach niż nasza, należy otrzymać pozwolenie proboszcza parafii zamieszkania jednego z narzeczonych (substytucja)

Narzeczeni są zobowiązani stawić się z dokumentami na trzy miesiące przed planowanym ślubem w kancelarii parafialnej narzeczonej lub narzeczonego w celu spisania protokołu małżeńskiego i rozpoczęcia wszystkich formalności.

Poradnia małżeńska i przedmałżeńska w naszej parafii jest prowadzona przez przez Państwo Zając. W celu umówienia się na indywidualne spotkania należy wcześniej się skontaktować: 608 579 812 lub 608 721 202.