WYMAGANE DOKUMENTY DO ZAWARCIA ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIEGO:

• dowody osobiste narzeczonych
  • świadectwo chrztu z zaznaczeniem „do ślubu kościelnego” (ważne tylko 3 miesiące)
  • świadectwo bierzmowania
  • zaświadczenie o odbytych naukach przedmałżeńskich i spotkaniach w poradni rodzinnej
  • jeśli ślub jest konkordatowy, zaświadczenie z USC (ważne tylko 3 miesiące)
  • jeśli ślub ma odbyć się w naszej parafii, a obydwoje narzeczeni mieszkają w innych parafiach niż nasza, należy otrzymać pozwolenie proboszcza parafii zamieszkania jednego z narzeczonych (substytucja)

Narzeczeni są zobowiązani stawić się z dokumentami na trzy miesiące przed planowanym ślubem w kancelarii parafialnej narzeczonej lub narzeczonego w celu spisania protokołu małżeńskiego i rozpoczęcia wszystkich formalności.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się 7.10.2021 roku w czwartek o godz. 19.00. Obejmuje 10 spotkań odbywających się w kolejne czwartki. Zapisy prowadzone są podczas pierwszego spotkania. Kurs prowadzi Ksiądz Proboszcz.

MEDIACJE POJEDNAWCZE

Mediacje pojednawcze to:

• rozwiązywanie sporów w małżeństwie i rodzinie przy udziale bezstronnego mediatora
  • usprawnienie komunikacji między zwaśnionymi stronami
  • pomoc w poszukiwaniu satysfakcjonujących rozwiązań trudnych sytuacji rodzinnych

Wobec nasilającego się kryzysu rodziny, rosnącej liczby rozwodów i związków nieformalnych chcę pomagać rodzinom znajdującym się w sytuacjach konfliktowych. Jedną z form takiej pomocy są mediacje pojednawcze.

Zapraszam na spotkania po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie lub mailowo.

mediator :  Anna Hofmann-Delbor

a.hofmann.delbor@gmail.com lub tel. 606 432 757